Gıda Toplulukları

2 Yorum

Agroekoloji İçin Yerel Dayanışma Ağları ve DBB Buluşması

Ankara merkezli gıda topluluğu DBB’den bir buluşma çağrısı var. Facebook’taki etkinlik sayfasında paylaşılan metin şöyle:

5-8 Ekim 2017 tarihlerinde, Ankara ve çevresinde, DBB ve TADYA’nın ev sahipliğiyle, Akdeniz Topluluk Destekli Tarım (TDT) Ağı’ndan konuklarımızı da içeren bir etkinlik yapıyoruz.

Bu faaliyet dahilinde, 7 Ekim Cumartesi günü, Yılmaz Güney Sahnesi’nde, gün boyu (9:30-19:30) sürecek bir etkinliğimiz var.

Etkinliğin tanıtım sayfası şurada:
https://www.facebook.com/notes/ceyhan-temürcü/agroekoloji-için-yerel-dayanışma-ağları-ve-dbb-buluşması-7-ekim-cumartesi/1432204156857688/

Doğal tarım, ekolojik arazi yönetimi, topluluk destekli üretim ve yerel dayanışma ağlarıyla ilgili herkesi bu buluşmaya davet ediyoruz. Katılım ücretsiz ve salonumuz yeterince büyük, gelmek için kayıt yaptırmanıza gerek yok. Ancak gelmeyi düşünüyorsanız bu etkinlik sayfasında belirtmeniz öngörü yapabilmemiz açısından yararlı olur.

ÖZET PROGRAM:

ÖĞLEDEN ÖNCE:

– Tematik sunumlar: Ekolojik arazi yönetimi (agroekoloji-permakültür-bütüncül yönetim-doğal tarım vs.), yerel dayanışma ağlarının önemi, TDT ve katılımcı onay sistemlerinin (KOS) anlatımı, küçük ölçekli çiftçiliğin sorunları ve taleplerimiz

– Akdeniz’li konuklarımız ve Türkiye’de ilgili konularda çalışan kişi ve grupların poster sunumları

ÖĞLEDEN SONRA:

DBB Yönelim Toplantısı – Herkesin katılımına açık

GÜN BOYUNCA:

DBB ağından üreticilerin tanıtım ve tadım stantları

2 Comments

  1. Tarık Dogan |

    Bir üniversite öğrencisi ve köylü kökenli bir ailenin mensubu olarak tanıtımda okuduğum konu başlıkları ilgimi çekiyor . Yapılacak sunumların video kayıtlarını sosyal medyadan paylaşırsanız etkinliğe katılamayanlarda faydalanabilir.

    Cevapla

Yorum Bırakın