Gıda Toplulukları

1 Yorum

Gıda Toplulukları Çalıştayı’na Kaydoldunuz mu?

Geçtiğimiz günlerde müjdesini verdiğimiz 3. Gıda Toplulukları Çalıştayı’nın programı netleşti, kayıtlar devam ediyor. Gidatopluluklari.org sitemizin de destekçilerinden olduğu çalıştay, Türkiye’nin farklı illerinden gıda topluluklarının ortak çabasıyla düzenleniyor. Organizasyonu yürüten imece grubu çalıştayı şöyle anlatıyor:

Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz Gıda Toplulukları Çalıştayı geçen yıl olduğu gibi Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüsü’nde, Türkiye’nin tüm bölgelerinden gıda toplulukları, kooperatifler, üreticiler, inisiyatifler ve bireysel katılımcılarla 8 Aralık’ta gerçekleştirilecek!

Bir araya gelmenin, birlikte karar almanın, tartışmanın, üretmenin bir örneği olarak her geçen yıl sayımız artıyor, biraz daha çoğalıyoruz. Çözümlenmeyi bekleyen sorunları tek başımıza değil, hep birlikte aşabileceğimiz bilinciyle, el ele, gönül gönüle, kafa kafaya verip neler üretebilirizi konuşmak üzere üreticiler ve türeticiler olarak bir araya geliyoruz.

Gıda mücadelesi, ekoloji mücadelesi, üreticiler ve gıda toplulukları dayanışması, gıda topluluklarının hayatı dönüştürücü etkileri üzerine konuşacağımız ve karşılaştığımız sorunlara somut çözüm önerileri bulmaya çalışacağımız çalıştayda, birçok farklı konuda pratik uygulama atölyeleri de yer alacak.. Yurt içinden pek çok gıda topluluğu deneyimlerini paylaşma ve birbirleri ile tanışma fırsatı bulurken, aynı zamanda Polonya’dan Paulina Firak’ın, Gıda Kooperatifleri konusunda kendi deneyimlerini bizlerle paylaşacağı bir de sunum olacak.

Ücretsiz olan bu etkinliğe katılmak için 5 Aralık Çarşamba gününe kadar şu bağlantıdaki formu doldurarak kayıt yaptırılması gerekiyor: http://bit.ly/gidatopluluklari2018

Programla ilgili ayrıntılar için tıklayın.

One Comment

  1. Ercan ALBAYRAK |

    İlk ikisine katıldım bu çalıştaya da katılmak istiyorum. Düzce’den selamlar.

    Yanıtla

Yorum Bırakın